header

"W małej ojczyźnie - w Nawojowej,
Pośród pól lasów położonej,
Jest taka szkoła, która się zowie,
im. Julii błogosławionej.

Ona Patronką naszej pracy jest,
Ona pomocą w nauce, wierze,
Z miłością na nas z nieba patrzy wciąż,
Dobre uczynki złóżmy jej w ofierze..."

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj104
mod_vvisit_counterWczoraj28
mod_vvisit_counterTen tydzień132
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień383
mod_vvisit_counterTen miesiąc955
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc1566

Aktualnie: gości 66, 
botów 2 połączonych
Twój adres IP: 54.234.233.48
 , 
Today: Lut 19, 2018
"Pobudka dla wiosny" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 12:05

Wiosna to najpiękniejsza pora roku i niewątpliwie kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami. Topnieją śniegi, nieśmiało rozkwitają pierwsze kwiaty. Ptaki powracają z ciepłych krajów i w związku z tym i u nas czuje się więcej ciepła. Z pobliskiego parku słychać odgłosy budzącego się życia. Oto na naszych oczach powoli zmienia się cały otaczający nas świat. Skoro przyroda wie, co ma robić, zatem i my pragniemy zmienić codzienność w barwność.

Pytamy, co się robi pierwszego dnia wiosny?

Uczestniczy w lekcjach albo budzi wiosnę w Kopalni Talentów. Postanowiliśmy wrócić do pomysłu prawie sprzed dwudziestu lat i przygotować imprezę z rozmachem. Po feriach zimowych,w każdej klasie, zaczęły się konkretne działania, aby wyłonić talenty wokalne, sportowe, taneczne, plastyczne, akrobatyczne i inne. Jako, że w tym roku słońca jak na lekarstwo, toteż czekaliśmy na ten dzień niepokojąc się, czy przemarsz wszystkich klas do GOK-u, dnia 21 marca, nie zakłóci jakaś nieprzewidziana sytuacja pogodowa. Niepotrzebnie, bowiem tego dnia słońce było dla nas niesamowicie szczodre. Barwny pochód,rozświetlony pierwszym, wiosennym słońcem, zmierzał na miejsce zabawy, gdzie czekali na wszystkich uczniowie klas szóstych, zwłaszcza dwie roześmiane wiosenki.

Edytka i Martyna, uczennice z kl. VI w kwiatowych wiankach na głowach, przywitały wszystkich, którzy pojawili się na miejscu. Czekało je trudne zadanie zapanowania nad całością, bowiem na liście występujących było wpisanych po kilkanaście osób z każdej klasy. Do zabawy włączył się Pan Dyrektor, który podziękował wszystkim za zaangażowanie i na wstępie wręczył uczniom z kl III wyróżnienia za udział w ogólnopolskich konkursach matematycznym, czytelniczym i ortograficznym.

Jako pierwsza na scenie wystąpiła zerówka z recytacjami wierszy na temat wiosny, następnie Krystian Lelito z kl. VI zagrał na bębnach. Gra na instrumentach przeplatana była występami wokalnymi, pokazem karate Wiktorii Barnach, jazdą na jednośladowcu Daniela Jurczaka. Owszem, jego występ został zapamiętany, bowiem jego kolega Karol Siedlarz przygrywał na saksofonie ,, Różową panterę” Kolejną część programu wypełniły piłkarskie popisy wielu uczniów z młodszych i starszych klas. Prawdziwą radość sprawili nam uczniowie z kl Va: Justyna, Alan i Kuba, którzy należą do Szkoły Tańca WirDance Janusza Szczepaniaka, gdzie szlifują taneczny talent. To była prawdziwa uczta dla oczu, kiedy trzy pary wirowały na scenie w tańcach towarzyskich i latynoamerykańskich. Ich barwne kostiumy, nienaganny układ taneczny, był tym, czego szukaliśmy- talentu, który błyszczy na nawojowskiej scenie. Przed sceną można było podziwiać wystawę prac malarskich uczniów z młodszych klas.

To był bogaty scenariusz imprezy ,,Pobudka dla Wiosny", która trwała do 12:30.Podczas prezentowania się na scenie można było zaobserwować jak dzieci wcieliły się w swoje role i z jakim zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności zgromadzonej widowni. Impreza, w której brały udział, była wyjątkową okazją do wzajemnego zintegrowania się i poprzez ten emocjonujący występ na scenie, osiągnięcia osobistych sukcesów przez każde dziecko.

To wydarzenie zintegrowało społeczność szkolną, bowiem jakby niechcący, wytworzyło się prawdziwe poczucie szkolnej wspólnoty, ale przede wszystkim była to dla każdego, świetna zabawa. Już wiemy, że w naszej szkole drzemie wiele ukrytych talentów, trzeba tylko stworzyć okazję do ich odnalezienia.

Cieszymy się, że Edytka i Martyna świetnie sobie poradziły z trudną rolą konferansjerki i Pan Dyrektor w końcowym podsumowaniu podziękował im za tę rolę. Podziękował też uczniom i nauczycielom, którzy wybudzili na raz aż tyle talentów w naszej szkole.

To był naprawdę udany dzień!

Nad przygotowaniem imprezy i przeprowadzeniem jej czuwał Samorząd Uczniowski z opiekunkami: Agnieszka Sikorską, Agnieszką Kiercz, Renatą Cabak- Mleczko i Ewą Szewczyk.

Sprawozdanie przygotowała: Ewa Szewczyk

 

 

Kalendarz

luty 2018
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Sondy

Przedmiot któremu poświęcasz najwięcej czasu, to:
 

Grafika losowa