header

"W małej ojczyźnie - w Nawojowej,
Pośród pól lasów położonej,
Jest taka szkoła, która się zowie,
im. Julii błogosławionej.

Ona Patronką naszej pracy jest,
Ona pomocą w nauce, wierze,
Z miłością na nas z nieba patrzy wciąż,
Dobre uczynki złóżmy jej w ofierze..."

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj728
mod_vvisit_counterWczoraj2614
mod_vvisit_counterTen tydzień7125
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień309
mod_vvisit_counterTen miesiąc8271
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc1334

Aktualnie: gości 146, 
botów 62 połączonych
Twój adres IP: 54.196.86.89
 , 
Today: Maj 26, 2018
Święto szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 19 czerwca 2017 18:49

12 czerwca to szczególny dzień, święto szkoły, święto naszej patronki bł. S. Julii Rodzińskiej. Za każdym razem obchodzimy je w wyjątkowy sposób, choć tym razem nieco skromniej. Zainaugurowano je Mszą świętą w kościele, którą odprawił ksiądz Henryk Madziar. Uczniowie piątych klas zaprezentowali wymowny program artystyczny, który przygotowali pod kierunkiem polonistki. Temat spektaklu "Krąg radości” wprowadził zgromadzonych w odpowiedni nastrój tego wydarzenia. Scenka, która rozgrywała się w mnisim klasztorze, uświadomiła zebranym, że każdy z nas może rozpocząć albo i przyłączyć się do kręgu radości darując innym coś od siebie, ale w taki sposób, by przynieś dobro i go rozmnożyć, które samemu się otrzymało.

Nie można go zatrzymać dla siebie, trzeba się nim podzielić z tymi, którzy tego od nas oczekują. Rekwizytem symbolizującym owo dobro była kiść winogron, które wędrując od zakonnika do zakonnika ostatecznie trafiła w ręce pana Dyrektora, który teraz potrzebuje wiele energii na przeprowadzenie nauczycieli, uczniów oraz rodziców przez meandry nowej reformy oświatowej. Furtian wypowiadając kwestię: "Jest jeszcze ktoś między nami, kto potrzebuje bardziej, niż ja, tych winogron” uświadomił nam ważną lekcję wypływającą z dzisiejszego wydarzenia.

 

"-Proszę Panie Dyrektorze. Jest pan zapracowany troszczy się Pan o te dzieci z pańskiej szkoły, niechże te winogrona przyniosą Panu nieco radości z satysfakcji z pracy. Proszę pamiętać, że my wszyscy jesteśmy pod jej opiekuńczymi ramionami naszej Patronki”

W inscenizację włączyli się również uczniowie z kl II A, którzy zaśpiewali piosenkę o bł. Julii.

Po Mszy św. zostały rozdane dyplomy i dwie nagrody finansowe w wys. 500 zł, za całoroczny udział klas w konkursach organizowanych w projekcie ,,Obywatel Świata” Największą ilość punktów z młodszych klas zebrała kl II A, a ze starszych kl Vb.

Następnie w barwnym korowodzie, ze sztandarem szkoły na czele, wróciliśmy na lekcje, a niektóre klasy zorganizowały w tym dniu wycieczki, spotkania przy grillu, bądź wymyślili inne formy aktywności wychowawczej.

Z okazji święta Patrona warto pamiętać przesłanie z musicalu ,, Miłość zmartwychwstała”, że istnieje jeszcze inna rzeczywistość, oprócz doczesnej: rzeczywistość Nieba. Nasza praca, nasza codzienność nie może być szara, pusta, ale wypełniona dobrymi uczynkami. W szkole jest wiele takich możliwości, aby to dobro mogło się rozmnożyć i rozprzestrzenić poza jej murami.

Spr. Ewa Szewczyk

Poprawiony: poniedziałek, 19 czerwca 2017 19:18
 

Kalendarz

maj 2018
N P W Ś C Pt S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Sondy

Przedmiot któremu poświęcasz najwięcej czasu, to:
 

Grafika losowa