header

"W małej ojczyźnie - w Nawojowej,
Pośród pól lasów położonej,
Jest taka szkoła, która się zowie,
im. Julii błogosławionej.

Ona Patronką naszej pracy jest,
Ona pomocą w nauce, wierze,
Z miłością na nas z nieba patrzy wciąż,
Dobre uczynki złóżmy jej w ofierze..."

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj55
mod_vvisit_counterWczoraj21
mod_vvisit_counterTen tydzień76
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień313
mod_vvisit_counterTen miesiąc1420
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc11900

Aktualnie: gości 48 połączonych
Twój adres IP: 54.166.233.99
 , 
Today: Cze 24, 2018
Koniec roku! Czas na podsumowanie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 03 lipca 2017 15:08

koniec-roku23 czerwiec 2017r. to ostatni dzień nauki i pora na podsumowania. Z całą pewnością można stwierdzić, że cały, szkolny rok minął jak z bicza strzelił. Dar czasu, jaki otrzymaliśmy 1 września 2016r. nie został przez nas zmarnowany. Każdy tydzień, każdy miesiąc był solidnie wykorzystany nie tylko nauką, ale i akcjami, wycieczkami, konkursami.

Od samego początku założyliśmy sobie, że nie obniżymy poprzeczki w żadnej dziedzinie. Mimo, że nie planowano w naszej szkole żadnej zewnętrznej diagnozy, my pracowaliśmy tak, jakbyśmy byli nieustannie obserwowani, a nasze zaangażowanie w każde zadanie, weszło nam w nawyk. Współpraca z rodzicami zacieśniła się, co dało nam więcej możliwości do zaproponowania nam wszystkim więcej, różnorodnych konkursów. Wierzyliśmy, że możemy więcej. Im więcej nas w działaniu, tym większa satysfakcja z osiągniętego celu.

 

I tak.

Podnieśliśmy wyniki nauczania.

Lp Klasa Średnia j. polski Średnia matematyka Średnia klasy
1 IV 3,9 3,63 4,6
2 Va 3,6 3,0 4,1
3 Vb 4,21 3,47 4,3
4 VI 3,8 3,4 4,37

Zorganizowaliśmy akademie: Święto Edukacji, 11 listopada, spotkanie opłatkowe, rocznica Konstytucji 3 maja, święto szkoły, zakończenie roku szkolnego, dwa happeningi ,,Pobudka dla wiosny” i ,,Jesteśmy małymi patriotami”, prowadziliśmy finansową zbiórkę na leczenie dla chorego ucznia z kl I Kubusia Tuczyńskiego, zbiórkę darów rzeczowych dla dzieci z Oddziału Onkologicznego w Prokocimiu, zbiórkę karmy dla psów ze schroniska w Starym Sączu, zorganizowaliśmy trzykrotny wyjazd na w spektakle teatralne realizując edukację teatralną, braliśmy czynny udział projekcie ,,Kinoszkoła”. Na bieżąco był realizowany program antytytoniowej edukacji zdrowotnej, przeznaczony dla dzieci w wieku 9-10 lat, uczniów IV klas szkół podstawowych pt. „Bieg po zdrowie”, przygotowywaliśmy audycje radiowe m.in.z okazji ,,Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych", 13 dnia każdego miesiąca ,,Dzień Dobrego Słowa”, pisaliśmy listy i kartki urodzinowe dla Papieża z okazji jego 80. urodzin, braliśmy udział w gminnych konkursach: ,,Ojców naszym obyczajem” IV edycja- 2 miejsce, w X Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, zrealizowaliśmy kilkanaście zadań z projektu ,,Obywatel Świata”, zorganizowaliśmy tygodniowy wyjazd na Zieloną Szkołę do Władysławowa, wyszukaliśmy kilkanaście uczniowskich talentów, które były prezentowane na imprezie ,,Wiosenna Kopalnia Talentów” w GOK-u, uczestniczyliśmy w musicalu o b. s. Julii Rodzińskiej w Rzeszowie i Nowym Sączu, a teraz jesteśmy w trakcie nagrywania filmu o naszej patronce. Wielu nauczycieli wyszło ze swoimi działaniami poza mury naszej szkoły. Ich praca w Nawojowskiej Grupie Wsparcia jest godna zauważenia, bowiem pochłania wiele energii i czasu. Tu trzeba być inspiratorem, pomysłodawcą, zakasać rękawy i pokazać, że da się osiągnąć niemożliwe cele. Wielkim sukcesem było zorganizowanie wspólnie z Fundacją Renowo imponującej akcji ,,Bieg po dom”, w której zostało zaangażowanych wielu wolontariuszy i ludzi dobrego serca. Celem rozpoczętego działania jest obudzenie w ludziach uczucia empatii, aby wsparli rodzinę Tuczyńskich i pomogli im w budowie domu.

Początkowe sportowe wygrane i porażki nie zniechęciły naszych uczniów. W końcówce roku sięgnęli po wygrane w wielu sportowych dziedzinach. To cieszy, ale i daje nowe możliwości w przyszłym roku szkolnym.

Dziś wiadomo, że wchodzimy w pierwszą fazę reformy oświatowej, co na jest wielką niewiadomą na wielu polach. Plan jest, ale czy uda się bez kłopotów wcielić go w życie?

O tym wszystkim mówili uczniowie szóstych klas, którzy przygotowali końcową akademię w innej, niż dotychczasowej formie. Po uroczystej Mszy św. każdy był szczęśliwy, bo przestało padać. I znów nasza patronka odsłoniła słonko zza gęstych deszczowych chmur, aby żaden incydent nie zakłócił nam tego dnia ostatniego, pożegnalnego spotkania.

Uczniowie z kl. VI wcielili się w telewizyjnych dziennikarzy, którzy podając różne informacje, celowo wprowadzali w błąd słuchaczy prowadząc je przez meandry szkolnego życia. Czy zorientowali się jak było naprawdę? Szkolny przegląd wydarzeń minionego roku był odmienny i interesujący, dlatego, że każda niemal klasa przygotowała swój własny popis np. wakacyjnej mody na różne okazje: rodzinną, weselną, pielgrzymkową, grillową, towarzyską - kl IIIb, byli mali wycieczkowi śpiewacy z kl IIa i mali ratownicy z kl IIb, tancerze z kl IV i Va, mali grzybiarze z kl I, plażowicze z kl IIIa. Od czasu do czasu uczniowie słyszeli przestrogi, aby wakacje były dla nich naprawdę bezpieczne. Scenariusz na zakończenie roku został wspólnie napisany przez uczniów na lekcjach j. polskiego. Głównym redaktorem wiadomości była Wiktoria Barnach, która nadawała sprawozdawczy ton każdemu dziennikarzowi. Uroczystym momentem akademii było przemówienie Pana Wójta dr Stanisława Kiełbasy, który wręczył stypendium dla najlepszych uczniów. Otrzymali je:

Kl IV

1.Bartosz Ząber 5,4

2.Gabriela Sroka 5,4

3.Julia Ząber 5,3

Kl Va

1.Kamila Wójcicka 5,5

2.Justyna Stefańska 5,4

Kl VI

1.Magdalena Sędzimir, śr 5,9

2.Karina Południak-5,45

3. Edyta Zwolenik 5,4

Pan Wójt życzył wszystkim szczęśliwych wakacji. Poinformował również o tym, co nas wszystkich czeka w nowym roku szkolnym.

Po końcowym słowie Pana Dyrektora, który pogratulował rodzicom wyników ich dzieci, nauczycielom ich wzorowych i zdyscyplinowanych uczniów, każdy wychowawca spotkał się z klasą na ostatniej godzinie wychowawczej. Były chwile wzruszenia, podziękowania zarówno dla najbardziej aktywnych rodziców jak i uczniów, były słowa wdzięczności i zapewnienia o zachowaniu tych wartości, które zostały zaszczepione w szkolnych działaniach, wybaczeniu sobie wszelakich zaniedbań i pomyłek, życzenia udanych wakacji, podziękowania za cierpliwość i uwagę.

Jako wychowawczyni kl. szóstej jestem z nich dumna z wielu powodów, że tak w krótkim czasie poprawili oceny z wielu przedmiotów, zmienili zachowanie, że bez nich nie można byłoby przeprowadzić w szkole wielu akcji, że mimo ,,upadków” podnosili się i zabiegali o swoje lepsze miejsce wśród najlepszych tej szkoły, że wspierali mnie w tym ich rodzice, za co im serdecznie dziękuję.

Zatem na koniec niech te wakacje będą dla nas wszystkich niesamowite pod każdym względem, ale żeby takie były, trzeba się o to postarać. Potrzebne będą niezliczone, ciekawe pomysły, mnóstwo energii do ich spełnienia, kilku sprawdzonych przyjaciół do towarzystwa i można cieszyć się z wolnego czasu i radować z życia!

Uważajcie na siebie, sprawdzajcie miejsca, w których przebywacie, patrzcie na ręce nieznanych wam osób ,,Strzeżonego Pan Bóg strzeże”

I do kolejnego spotkania za dwa miesiące!

Dobrego czasu dla każdego!

 

Sprawozdanie: Ewa Szewczyk

Poprawiony: wtorek, 01 sierpnia 2017 21:01
 

Kalendarz

czerwiec 2018
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Sondy

Przedmiot któremu poświęcasz najwięcej czasu, to:
 

Grafika losowa