header

"W małej ojczyźnie - w Nawojowej,
Pośród pól lasów położonej,
Jest taka szkoła, która się zowie,
im. Julii błogosławionej.

Ona Patronką naszej pracy jest,
Ona pomocą w nauce, wierze,
Z miłością na nas z nieba patrzy wciąż,
Dobre uczynki złóżmy jej w ofierze..."

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj83
mod_vvisit_counterWczoraj21
mod_vvisit_counterTen tydzień104
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień313
mod_vvisit_counterTen miesiąc1448
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc11900

Aktualnie: gości 52 połączonych
Twój adres IP: 54.166.233.99
 , 
Today: Cze 24, 2018
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 02 października 2017 15:20

W dniu 04.09.2017r. w szkole podstawowej w Nawojowej odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018. Wiele takich uroczystości odbyło się w długiej historii szkoły podstawowej w Nawojowej ale po raz pierwszy mamy do czynienia z taką sytuacją że cały system oświaty został w Polsce tak gruntownie zmieniony. Po raz pierwszy uczniowie kończący 6 klasę szkoły podstawowej nie kontynuowali dalszej nauki w gimnazjum ale pozostali w dotychczasowych szkołach podstawowych gdzie utworzono klasy 7 i 8 natomiast gimnazja zostały z klasami 2 i 3 i będą w ciągu dwóch lat wygaszane. Takie decyzje miały bezpośredni wpływ na uczniów ale również na nauczycieli pracujących w naszej Gminie, połączona została w jedną całość szkoła podstawowa w Nawojowej oraz dotychczasowe Publiczne Gimnazjum w Nawojowej . Powyższa sytuacja wywołała zrozumiałe obawy o dalsze losy nauczycieli i uczniów pobierających naukę w obu szkołach, pojawiały się pytania czy wszystkie problemy uda się rozwiązać czy uczniowie nie stracą na poziomie nauczania a nauczyciele zachowają pracę. Takie pytania pojawiały się oczywiście w całej Polsce we wszystkich szkołach a nie tylko w naszej Gminie dlatego ten początek roku szkolnego był tak szczególny, niepowtarzalny.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 9 .00 Mszą św. W kościele parafialnym w Nawojowej.

Po zakończeniu mszy św. Na Sali gimnastycznej w Gimnazjum w obecności wójta gminy dr Stanisława oraz dyrektora szkoły mgr Jacka Musiała odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Przemawiając jako pierwszy wójt nawiązał do historii szkolnictwa i stwierdził, że historia zatoczyła koło , kiedyś była ośmioklasowa szkoła podstawowa i teraz do tego wrócono . Trudno się nie zgodzić z takim twierdzeniem tylko nasuwa się pytanie dlaczego wcześniej zmarnowano tyle sił i środków na wprowadzanie gimnazjów, które okazały się nieudanym eksperymentem skoro teraz wraca się do tego co było przed 17 – tu laty . Ludzie odpowiedzialni za wprowadzenie gimnazjów nie ponieśli żadnej odpowiedzialności za swoje decyzje a może bronili by swojego stanowiska w tej sprawie, jakkolwiek by to wyglądało teraz samorządy i nauczyciele a również uczniowie musieli stawić czoło nowej trudnej dla wszystkich sytuacji bo każda zmiana niesie za sobą trudności i nerwową atmosferę.

Po wystąpieniu wójta głos zabrał dyrektor szkoły Jacek Musiał , nawiązał on w swoim wystąpieniu do potrzeby wzajemnej życzliwości i zrozumienia aby wszystkim było łatwiej znaleźć się w nowej sytuacji.

Po uroczystości nauczyciele udali się do swoich klas razem z uczniami, których będą uczyć w nowym roku szkolnym. Oby ten nowy rok szkolny był udany dla nich samych a przede wszystkim dla ich podopiecznych.

Poprawiony: poniedziałek, 02 października 2017 16:14
 

Kalendarz

czerwiec 2018
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Sondy

Przedmiot któremu poświęcasz najwięcej czasu, to:
 

Grafika losowa