header

"W małej ojczyźnie - w Nawojowej,
Pośród pól lasów położonej,
Jest taka szkoła, która się zowie,
im. Julii błogosławionej.

Ona Patronką naszej pracy jest,
Ona pomocą w nauce, wierze,
Z miłością na nas z nieba patrzy wciąż,
Dobre uczynki złóżmy jej w ofierze..."

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj76
mod_vvisit_counterWczoraj28
mod_vvisit_counterTen tydzień104
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień383
mod_vvisit_counterTen miesiąc927
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc1566

Aktualnie: gości 40 połączonych
Twój adres IP: 54.234.233.48
 , 
Today: Lut 19, 2018
Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 20 listopada 2017 18:57

xxxKolejne ważne, imponujące, gminne przedsięwzięcie, w którym wzięliśmy pełny udział już za nami.

XI GMINNY FESTIWAL KULTURY MłODZIEŻY SZKOLNEJ przechodzi do historii.

Pragnę jednak napisać o naszym w nim udziale kilka ważnych zdań, zwłaszcza, że sama czuwałam nad całością.

Oczywiście popełniliśmy kilka błędów i w przygotowaniach i na scenie podczas występów, ale kto ich nie popełnia. Pewnie byłoby lepsze miejsce, ale to nie jest takie ważne. To, co razem przeżyliśmy, kiedy się stresowaliśmy, mobilizowaliśmy mimo zmęczenia, jest najważniejsze i nikt nam tego nie odbierze. To bezcenny kapitał na przyszłość. Ta przyjemna atmosfera między opiekunami z każdej szkoły, brak rywalizacji między aktorami, ale raczej wspieranie się, odbieranie gratulacji, pocieszanie po wpadkach, rozmowy z rodzicami- pomocnikami, to kilka najważniejszych punktów z naszego wspólnego bycia na pewnym odcinku wspólnej drogi, teatralnej drogi.

 

Naszą szkołę reprezentowała ekipa prawie ponad 30. osób. Wielu uczniów brało udział w dwóch i więcej konkurencjach, a Hubert Słaby – w każdej.

Ja przygotowałam z 15. młodymi aktorami spektakl ,,Dwa Michały” oparty na wymyślonych wydarzeniach, które toczą się w jednym z nawojowskich domów w okresie lipcowego odpustu. Dialogi wypowiadane są w gwarze, a dzieci żywe, różnorodne i chętne do wszelkiej aktywności. Jestem szczególnie dumna z tego przedsięwzięcia, bo to nie było łatwe zadanie. Młodzi aktorzy spisali się na medal i choć nie zajęliśmy 1 miejsca, tym bardziej się cieszymy, że pokonaliśmy barierę językową, nieśmiałość i nauczyliśmy się wielu nowych rzeczy wykorzystując scenę nawojowskiego GOKu i dostępne rekwizyty z Organistówki.

Konkurs tańca narodowego –Krakowiak. Naszą szkołę reprezentowali: Jan Borek, Anna Orzechowska, Hubert Słaby, Paulina Ormanty, Klaudia Markowicz, Edyta Zwolenik, Karol Siedlarz, Kamil Orzechowski - opr. Agnieszka Sikorska i Agnieszka Kiercz. Młodzi tancerze zajęli I miejsce. Gratulujemy i cieszymy się z tego spektakularnego sukcesu.

W konkursie: Śpiew. Nasi reprezentanci – Jan Borek, Hubert Słaby, Paulina Ormanty, Klaudia Markowicz, Kamil Orzechowski, zaśpiewali: ,,Mom jo konisia , Chodze koło bydynku, Kiej jo se był mały chłopiec” - opr. Ewelina Kleszcz.

W konkursie: Muzyka instrumentalna udział wzięli Karol Siedlarz kl VIB i Hubert Słaby VIB - opracowanie własne.

Konferansjerka: Konferansjerami byli : Hubert Słaby kl VIb, i Kamila Wójcicka kl VI a - opr  Ewa Szewczyk

Konkurs – Cioski podegrodzkie: Karolina Dobroszek kl IV A i Joanna Maciaś kl VII - op. Anna Wilk

Konkurs: Niespodzianka:

Renata Cabak – Mleczko przygotowała ze swoimi uczniami kl III A pantomimę ,,Laleczka z saskiej porcelany”. To był publiczny debiut naszych uczniów, którzy potrafili oddać klimat przedstawianego tematu i stworzyć piękne widowisko, a tym samym zachwycić publiczność. Główni aktorzy; Zuzia Druzgalska i Mateusz Frączek oraz koledzy i koleżanki z IIIA zauroczyli widzów do tego stopnia, że poproszono ich o kolejny występ w sobotę na uroczystej gali podczas podsumowania Festiwalu.

Dodać należy, że w piątkowym konkursowym występie ich występ ubogacili nasi profesjonalni tancerze: Jakub Jopek i Justyna Stefańska. To było barwne i wzruszające widowisko.

Dziękujemy dzieciom i myślimy, że będzie więcej podobnych występów.

Nie mamy jeszcze szczegółowej punktacji za poszczególne prezentacje konkursowe, ale z informacji jury wynika, że są niewielkie różnice pomiędzy szkołami, a nasza grupa uplasowała się na III miejscu we wszystkich konkurencjach.

Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego festiwalu, a szczególnie uczniom- tancerzom, śpiewakom, aktorom i rodzicom, a przede wszystkim opiekunom poszczególnych grup, którzy przygotowali z uczniami wszystkie wyjątkowe prezentacje konkursowe.

Sprawozdanie: Ewa Szewczyk

Poprawiony: poniedziałek, 20 listopada 2017 19:09
 

Kalendarz

luty 2018
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Sondy

Przedmiot któremu poświęcasz najwięcej czasu, to:
 

Grafika losowa