header

"W małej ojczyźnie - w Nawojowej,
Pośród pól lasów położonej,
Jest taka szkoła, która się zowie,
im. Julii błogosławionej.

Ona Patronką naszej pracy jest,
Ona pomocą w nauce, wierze,
Z miłością na nas z nieba patrzy wciąż,
Dobre uczynki złóżmy jej w ofierze..."

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj57
mod_vvisit_counterWczoraj37
mod_vvisit_counterTen tydzień341
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień310
mod_vvisit_counterTen miesiąc1401
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc11900

Aktualnie: gości 49 połączonych
Twój adres IP: 54.198.158.24
 , 
Today: Cze 23, 2018
Spotkanie Wigilijne 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 22 grudnia 2017 10:08

W niedzielę 17 grudnia bieżącego roku w naszej szkole odbyło się XV jubileuszowe, a zarazem ostatnie, Spotkanie Wigilijne przygotowane przez uczniów klas drugich gimnazjum, wspólnie z rodzicami, dyrekcją, nauczycielami i uczniami szkoły.

Podobnie jak w poprzednich latach na to przedświąteczne spotkanie licznie przybyli mieszkańcy gminy, przedstawiciele władz samorządowych, uczniowie, ich rodzice i nauczyciele, a także absolwenci gimnazjum, którzy z sentymentem wspominali lata spędzone w szkole. Szczególnie miłym gościem była pani dyrektor Gimnazjum w Nawojowej mgr Dorota Gryzło, która przez wiele lat wspierała organizację tej uroczystości kultywującej tradycje i integrującej środowisko lokalne.

Mimo zmian organizacyjnych związanych z reformą edukacji uroczystość, realizowana w ramach gimnazjalnego projektu edukacyjnego „Cudze chwalicie i swoje znacie” autorstwa mgr Bernadetty Michalik, zorganizowana została zgodnie z tradycją. Były więc jasełka, aukcja i kiermasz ozdób świątecznych, degustacja potraw regionalnych, którą przygotowali rodzice uczniów klas drugich oraz konkurs na najpiękniejszy plakat o tematyce bożonarodzeniowej.

 

W tym roku uczniowie klas drugich zaprezentowali jasełkami pt. „Przychodzimy do stajenki Panu kolędować ...”. Wszyscy młodzi aktorzy, występując na scenie, wykazali się dużą swobodą sceniczna, naturalnością, potrafili także opanować tremę. Szczególne brawa należą się Dawidowi Skoczniowi z IIb grającemu Heroda, Tomkowi i Michałowi Ogórkom z IIb występującym w roli pasterzy i Piotrkowi Dutce z IIa, który był świetnym diabłem. Gimnazjaliści zachwycili widzów nie tylko aktorskimi umiejętnościami i pięknym śpiewem kolęd i pastorałek , ale także wspaniałą grą na instrumentach.

Ten udany występ to efekt wspólnej kilkutygodniowej pracy uczniów i nauczycieli: mgr Teresy Dorosz i mgr Eweliny Kleszcz.

Nastrój widowiska podkreślała bogata scenografia i realistyczne kostiumy.

W tym roku szkolnym szczególnie aktywnie w przygotowanie Spotkania Wigilijnego włączyli się rodzice, szczególnie uczniów klas II gimnazjum. Nie tylko zorganizowali degustacje potraw wigilijnych, ale także przygotowali wspaniałe ozdoby świąteczne na aukcję i na kiermasz. Na stoisku i podczas licytacji mogliśmy podziwiać także rękodzieła wykonane przez nauczycieli i uczniów. Spotkanie Wigilijne zakończyło się wieczorem. Było okazją do zaprezentowania w środowisku lokalnym efektów wspólnej pracy nauczycieli, uczniów i rodziców.

 

Poprawiony: poniedziałek, 08 stycznia 2018 10:27
 

Kalendarz

czerwiec 2018
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Sondy

Przedmiot któremu poświęcasz najwięcej czasu, to:
 

Grafika losowa