header

"W małej ojczyźnie - w Nawojowej,
Pośród pól lasów położonej,
Jest taka szkoła, która się zowie,
im. Julii błogosławionej.

Ona Patronką naszej pracy jest,
Ona pomocą w nauce, wierze,
Z miłością na nas z nieba patrzy wciąż,
Dobre uczynki złóżmy jej w ofierze..."

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj8
mod_vvisit_counterWczoraj21
mod_vvisit_counterTen tydzień29
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień313
mod_vvisit_counterTen miesiąc1373
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc11900

Aktualnie: gości 7, 
botów 1 połączonych
Twój adres IP: 54.166.233.99
 , 
Today: Cze 24, 2018
Międzygminny konkurs "Kiedyś wyklęci, zawsze niezłomni" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 26 maja 2018 16:55

Szkoła Podstawowa w Bączej – Kuninie zorganizowała Międzygminny Konkurs „Kiedyś wyklęci, zawsze niezłomni”. Jego celem było upowszechnianie wiedzy o Żołnierzach Niezłomnych działających na terenie Gminy Nawojowa i sąsiednich gmin a także kultywowanie ich wartości, ideałów i postaw wśród uczniów szkół podstawowych.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowały uczennice klasy VII. W kategorii praca literacka – „Kartka z pamiętnika – wspomnienia Żołnierza Wyklętego” Justyna Kiełbasa zdobyła I miejsce, natomiast w konkursie wiedzy o PPAN, Żandarmerii i ks. Gurgaczu, który odbył się 16. maja br. wystąpiły: Wiktoria Barnach, Edyta Zwolenik i Justyna Kiełbasa. Wykazały się dużą wiedzą i opanowaniem, dzięki czemu zajęły II miejsce. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczniom, którzy napisali prace literackie oraz poszerzyli swoją wiedzę o Żołnierzach Niezłomnych - Wyklętych. Uczestnicy konkursu i ich opiekunowie mieli okazję wysłuchać niezwykle ciekawego wykładu dr. Dawida Golika - historyka i politologa, pracownika IPN w Krakowie, który jest autorem wielu monografii i artykułów poświęconych polskiemu podziemiu niepodległościowemu na terenie Małopolski w latach 1939-1956, na temat działalności PPAN i Żandarmerii w naszej najbliższej okolicy. Uczniowie z naszej szkoły z klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym „Stolice Polski w legendach”.

Gratulujemy oczywiście zwycięzcom i wszystkim uczestnikom.

 

 

Kalendarz

czerwiec 2018
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Sondy

Przedmiot któremu poświęcasz najwięcej czasu, to:
 

Grafika losowa