header

"W małej ojczyźnie - w Nawojowej,
Pośród pól lasów położonej,
Jest taka szkoła, która się zowie,
im. Julii błogosławionej.

Ona Patronką naszej pracy jest,
Ona pomocą w nauce, wierze,
Z miłością na nas z nieba patrzy wciąż,
Dobre uczynki złóżmy jej w ofierze..."

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2890
mod_vvisit_counterWczoraj2614
mod_vvisit_counterTen tydzień9287
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień309
mod_vvisit_counterTen miesiąc10433
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc1334

Aktualnie: gości 82, 
botów 4 połączonych
Twój adres IP: 54.80.68.137
 , 
Today: Maj 26, 2018
Sukcesy naszych uczniów - sukcesy naszej szkoły
Indywidualne biegi przełajowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 05 października 2014 19:32

W dniu 25.09.2014 odbyły się Mistrzostwa Gminy Nawojowa w indywidualnych biegach przełajowych. Zawody zostały rozegrane na stadionie lekkoatletycznym w Nawojowej. Siedmiu naszych uczniów: Jakub Skoczeń, Sebastian Słowik, Maciej Proszek, Julia Bogdańska, Magdalena Ormanty, Agnieszka Szczepaniak i Anna Legutko zakwalifikowało się do Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego, które odbyły się 30.09.2014 w Nowym Sączu.

Poprawiony: niedziela, 05 października 2014 20:00
 
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II pt. „Święty świętych” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 26 maja 2014 19:51

W dniu 20 maja br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II pt. „Święty świętych”, którego organizatorem był Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Tarnowie. W trzech kategoriach wiekowych z poszczególnych etapów nauczania rywalizowało 40 uczniów z 12 szkół. Przedmiotem konkursu były homilie św. Jana Pawła II oraz życiorysy błogosławionych
i świętych, których wyniósł na ołtarze Papież – Polak.

Formą konkursu był test składający się z 50 pytań zamkniętych.

Bł. Karolina Kózkówna i św. Kinga to dwie święte diecezji tarnowskiej, z którymi zapoznawali się uczniowie szkół podstawowych.

„Czyż święci są po to, ażeby zawstydzać? Tak. Mogą być i po to. Czasem konieczny jest taki zbawczy wstyd (…)” mówił św. Jan Paweł II w Tarnowie, ogłaszając błogosławioną Karolinę Kózkównę. W Starym Sączu dając nam za przykład do naśladowania św. Kingę, Papież mówił natomiast, że „Święci nie przemijają. Święci żyją świętymi i pragną świętości". Dla reprezentantów naszej szkoły, którymi byli Dominik Janus (kl. Vb), Wiktoria Barnach (kl. VIa) i Kinga Południak (kl. VIa) był to nie tylko konkurs wiedzy, ale dobra sposobność by jeszcze bardziej poznać i naśladować świętych patronów.

Miło nam również poinformować, że Kinga Południak zdobyła wyróżnienie.

s. Damiana

Poprawiony: poniedziałek, 26 maja 2014 20:12
 
Gminny Konkurs Recytatorski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 18 marca 2014 15:08

12 marca 2014 w Gminnym Przedszkolu Publicznym w Nawojowej odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Adresowany był on do dzieci w wieku 5 - 6 lat z oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w gminie Nawojowa, dzieci z Punktu Przedszkolnego w Nawojowej oraz dzieci z Gminnego Przedszkola Publicznego w Nawojowej.

Celem konkursu było rozbudzenie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnienie kultury żywego słowa wśród dzieci. Popularyzacja twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima oraz zainteresowanie dzieci poezją. Kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich. Wspieranie uzdonlień i nawiązanie współpracy między placówkami oraz integracja dzieci.

Konkurs miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego J. Brzechwy i J. Tuwima. Uczestnicy przygotowali do prezentacji jeden wiersz, który mógł być wzbogacony o środki teatralne (strój, ruch, gest, rekwizyty).

Uczennica z oddziału "0" w Szkole Podstawowej im. bł. s. Julii Rodzińskiej w Nawojowej Karolina Dobroszek zdobyła III miejsce recytując wiersz pt."Spóźniony słowik" Juliana Tuwima.

 
XI Konkurs Poetycko-Plastyczny pt. „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 18 marca 2014 14:49

Julia Skowron, uczennica naszej szkoły, laureatką XI Edycji Konkursu Poetycko-Plastycznego pt. „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem”.

11 marca 2014 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Woli Radłowskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XI Edycji Konkursu Poetycko – Plastycznego „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem”. Celem tegorocznego konkursu było przybliżenie postaci błogosławionej Karoliny, poznanie ideałów i wartości, którymi kierowała się w codziennym życiu oraz uczczenie 100. rocznicy jej męczeńskiej śmierci.

Jurorzy konkursu nie mieli łatwego zadania ponieważ napłynęło blisko 1500 prac plastycznych i poetyckich, które wykonane były na bardzo wysokim poziomie oraz głęboko przemyślane.

Tym większe gratulacje i podziękowania należą się Julii Skowron, uczennicy naszej szkoły, która zajęła II miejsce w kategorii prace plastyczne (klasy IV-VI), a także siostrze Damianie oraz pani Edycie Sochaj, które pracowały z dziećmi biorącymi udział w konkursie.

Podczas Gali rozdania nagród Zespół Szkolno - Przedszkolny w Woli Radłowskiej otrzymał od Kustosza Sanktuarium bł. Karoliny krzyż jubileuszowy, w którym znajduje się część gruszy, pod którą nauczała błogosławiona. Uroczystość tę uświetnił również zespół „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza pod kierownictwem ks. Andrzeja Mulki, który zaśpiewał wiele wspaniałych piosenek ze swojego bogatego repertuaru.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

Poprawiony: wtorek, 18 marca 2014 15:07
 
Biegi przełajowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 18 listopada 2013 22:16

biegiW piątek 8 listopada 2013 r. dwunastu uczniów (chłopcy i dziewczęta) naszej szkoły wzięło udział w XIII Niepodległościowych Biegach Przełajowych w Starym Sączu o Puchar Burmistrza Starego Sącza. W zawodach uczestniczyło ponad 400 sportowców, więc niełatwo było wywalczyć dobre miejsce. Tym, bardziej cieszy fakt, że nasi uczniowie, pośród tak silnej konkurencji, uplasowali się na II miejscu zespołowo!

Zawody składały się z 2 konkurencji: biegu na 1000 m (oddzielnie dla chłopców i dziewcząt) i strzelania z karabinka pneumat. (składy mieszane).

Bardzo dobry wynik indywidualny w biegu osiągnął Jakub Żmuda, który był II w licznym gronie chłopców. Natomiast wśród dziewcząt Julka Bogdańska zajęła także bardzo dobre - 9 miejsce. Z kolei wspaniale strzelał Michał Ziaja, zajmując w tej kategorii I miejsce !

Gratulujemy całej drużynie ( również inni uczniowie zdobywali cenne dla drużyny punkty). Oto skład całego zespołu: Julka Bogdańska, Patrycja Jurczyńska, Wiktoria Bogdańska, Kuba Skoczeń, Arek Skoczeń, Damian Słaby, Filip Podgórski, Jakub Żmuda, Kacper Żmuda, Michał Ziaja, Bartek Lajdanowicz oraz Dominik Gołąb.

Drużynowo wygrało Rytro, II miejsce Nawojowa, III- Zakliczyn.

Dziękujemy wszystkim naszym reprezentantom za bardzo dobry uzyskany wynik, za ambitne i godne reprezentowanie naszej szkoły. Dziękujemy także p. Piotrkowi Kożuchowi za bardzo dobre przygotowanie drużyny i fachową opiekę w takcie zawodów.

Te piękne zawody pokazały, że można również na sportowo obchodzić Święto Niepodległości.

Poprawiony: poniedziałek, 18 listopada 2013 23:53
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 6

Kalendarz

maj 2018
N P W Ś C Pt S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Sondy

Przedmiot któremu poświęcasz najwięcej czasu, to:
 

Grafika losowa